ПРО ЦЕНТР
Методично – організаційний моніторинговий центр щодо впровадження проектів з проблем охорони здоров’я дітей та матерів створений за підтримки Дитячого фонду ООН/ЮНІСЕФ в структурі національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» МОЗ України.
Основною метою діяльності Центру є:
- методичне забезпечення, моніторинг, оцінка та координація діяльності органів та закладів охорони здоров’я стосовно роботи регіональних методично – організаційних моніторингових центрів щодо впровадження та розвитку Програм, направлених на охорону здоров‘я дітей та матерів, в тому числі Розширеної Ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини» та Центрів (відділень) медико — соціальної допомоги дітям та молоді «Клініка, дружня до молоді» та ін.
- розробка національної стратегії і тактики, включаючи питання планування, моніторингу і оцінки, подальшого розвитку заходів щодо подальшого впровадження та розвитку Програм, направлених на охорону здоров‘я дітей та матерів в Україні.
Основними завданнями Центру є:
- Здійснення методично-організаційної роботи та проведення моніторингу і оцінки щодо впровадження проектів з проблем охорони здоров‘я дітей та матерів (Розширена Ініціатива «Лікарня, доброзичлива до дитини», розвиток «дружніх до молоді» медико – соціальних послуг, ранній розвиток дітей, відповідальне батьківство, шкільна медицина)
- Підготовка методичних і інформаційних матеріалів щодо впровадження Програм направлених на охорону здоров‘я дітей та матерів.
- Створення та постійне поновлення реєстрів (банку даних): регіональних методично – організаційних моніторингових центрів; закладів охорони здоров’я сертифікованих відповідно до статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини»; Центрів (відділень, кабінетів, мережі кабінетів) медичної допомоги підліткам та молоді – «Клініка, дружня до молоді»; національних та регіональних тренерів з Програм направлених на охорону здоров’я матерів та дітей; спеціалістів з оцінки та переоцінки закладів охорони здоров’я на відповідність статусу “Лікарня, доброзичлива до дитини” та «Клініка, дружня до молоді» та інших.
- Надання організаційно – методичної допомоги територіальним органам охорони здоров’я, Регіональним методично – організаційним моніторинговим центрам, в тому числі, з питань підготовки закладів охорони здоров’я до сертифікації на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини» та «Клініка дружня до молоді» та з питань впровадження проектів з проблем охорони здоров‘я дітей та матерів.
- Участь в розробці стандартів та протоколів з питань охорони здоров’я матерів та дітей, в тому числі шкільної медицини.
- Планування та узгодження з МОЗ України заходів щодо впровадження та розвитку Програм, направлених на охорону здоров’я матерів та дітей.
- Планування та узгодження з МОЗ України оцінки/переоцінки закладів охорони здоров’я на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини» та «Клініка дружня до молоді». Участь в проведенні вказаної сертифікації.
- Підготовка матеріалів до засідань Координаційних Рад МОЗ України.
- Організація навчання та підготовки спеціалістів з Програм, направлених на охорону здоров’я матерів та дітей.
- Запровадження та забезпечення функціонування дистанційних методів навчання спеціалістів з питань подальшого впровадження та розвитку Програм, направлених на охорону здоров’я матерів та дітей, використовуючи можливості відповідних кафедр вищих навчальних медичних закладів до- та післядипломної освіти.
- Щорічне надання до МОЗ України результатів аналізу, моніторингу та показників діяльності регіональних Центрів.
- Вивчення та поширення міжнародного досвіду щодо впровадження Розширеної Ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини», надання медико-соціальної допомоги підліткам та молоді на основі «дружнього підходу» та інших Програм та проектів з питань охорони здоров‘я дітей та матерів
- Участь та співпраця з міжнародними організаціями щодо впровадження та розвитку проектів з проблем охорони здоров‘я дітей та матерів.
- Участь у роботі та співпраця з громадськими організаціями, які опікуються питаннями здоров‘я дітей та матерів, в тому числі сприяють підтримці грудного вигодовування та розвитку «дружніх до молоді» медико – соціальних послуг.