ПРО ЦЕНТР

Методично – організаційний моніторинговий центр щодо впровадження проектів з проблем охорони здоров’я дітей та матерів створений за підтримки Дитячого фонду ООН/ЮНІСЕФ в структурі національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» МОЗ України.

Основною метою діяльності Центру є:

 • методичне забезпечення, моніторинг, оцінка та координація діяльності органів та закладів охорони здоров’я стосовно роботи регіональних методично – організаційних моніторингових центрів щодо впровадження та розвитку Програм, направлених на охорону здоров‘я дітей та матерів, в тому числі Розширеної Ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини» та Центрів (відділень) медико — соціальної допомоги дітям та молоді «Клініка, дружня до молоді» та ін.
 • розробка національної стратегії і тактики, включаючи питання планування, моніторингу і оцінки, подальшого розвитку заходів щодо подальшого впровадження та розвитку Програм, направлених на охорону здоров‘я дітей та матерів в Україні.

Основними завданнями Центру є:

 1. Здійснення методично-організаційної роботи та проведення моніторингу і оцінки щодо впровадження проектів з проблем охорони здоров‘я дітей та матерів (Розширена Ініціатива «Лікарня, доброзичлива до дитини», розвиток «дружніх до молоді» медико – соціальних послуг, ранній розвиток дітей, відповідальне батьківство, шкільна медицина)
 2. Підготовка методичних і інформаційних матеріалів щодо впровадження Програм направлених  на охорону здоров‘я дітей та матерів.
 3. Створення та постійне поновлення реєстрів (банку даних): регіональних методично – організаційних моніторингових центрів; закладів охорони здоров’я сертифікованих відповідно до статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини»; Центрів (відділень, кабінетів, мережі кабінетів) медичної допомоги підліткам та молоді – «Клініка, дружня до молоді»;  національних та регіональних тренерів з Програм направлених на охорону здоров’я матерів та дітей; спеціалістів з оцінки та переоцінки закладів охорони здоров’я на відповідність статусу “Лікарня, доброзичлива до дитини” та «Клініка, дружня до молоді» та інших.
 4. Надання організаційно – методичної допомоги територіальним органам охорони здоров’я, Регіональним методично – організаційним моніторинговим центрам, в тому числі, з питань підготовки закладів охорони здоров’я до сертифікації на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини» та «Клініка дружня до молоді» та з питань впровадження проектів з проблем охорони здоров‘я дітей та матерів.
 5. Участь в розробці стандартів та протоколів з питань охорони здоров’я матерів та дітей, в тому числі шкільної медицини.
 6. Планування та узгодження з МОЗ України заходів щодо впровадження та розвитку Програм, направлених на охорону здоров’я матерів та дітей.
 7. Планування та узгодження з МОЗ України оцінки/переоцінки закладів охорони здоров’я на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини» та «Клініка дружня до молоді». Участь в проведенні вказаної сертифікації.
 8. Підготовка матеріалів до засідань Координаційних Рад МОЗ України.
 9. Організація навчання та підготовки спеціалістів з Програм, направлених на охорону здоров’я матерів та дітей.
 10. Запровадження та забезпечення функціонування дистанційних методів навчання спеціалістів з питань подальшого впровадження та розвитку Програм, направлених на охорону здоров’я матерів та дітей, використовуючи можливості відповідних кафедр вищих навчальних медичних закладів до- та післядипломної освіти.
 11. Щорічне надання до МОЗ України результатів аналізу, моніторингу та показників діяльності регіональних Центрів.
 12. Вивчення та поширення міжнародного досвіду щодо впровадження Розширеної Ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини», надання медико-соціальної допомоги підліткам та молоді на основі «дружнього підходу» та інших Програм та проектів з питань охорони здоров‘я дітей та матерів
 13. Участь та співпраця з міжнародними організаціями щодо впровадження та розвитку проектів з проблем охорони здоров‘я дітей та матерів.
 14. Участь у роботі та співпраця з громадськими організаціями, які опікуються питаннями здоров‘я дітей та матерів, в тому числі сприяють підтримці грудного вигодовування та розвитку «дружніх до молоді» медико – соціальних послуг.

НАШІ ГОЛОВНІ ПАРТНЕРИ

Дитячий Фонд ООН/ЮНІСЕФ в Україні
Бюро ВООЗ в Україні
Фонд народонаселення ООН в Україні